Blanka Lipińska jako kobieta XXI wieku

Blanka Lipińska

Jako autorka książek Blanka Lipińska (https://www.taniaksiazka.pl/autor/blanka-lipinska) swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim tytułowi “365 dni”. Książka ta ukazała się w 2018 roku nakładem wydawnictwa Edipresse Polska. Co ciekawe, pracę nad samą książką autorka zakończyła już w 2014 roku. Oprócz tej pozycji w swoim bagażu książek posiada również powieść o tytule “Ten dzień” oraz “Kolejne 365 dni”. Blanka w swoim życiu podejmowała się wielu zajęć, a jej dotychczasowy życiorys jest zdecydowanie nieszablonowy jak na standardy Polski. Dzisiaj przybliżymy sobie bliżej postać autorki bestsellerowego hitu “365 dni”.

Życie Blanki Lipińskiej

Blanka Lipińska urodziła się w Puławach 22 lipca 1985 roku. Ma o rok starszego brata. Swoja naukę odbywała m.in. w VI LO ZS nr 3 w Puławach. Następnie po zaliczonej maturze ukończyła również studium kosmetyczne. Jedną z pierwszych poważnych prac jakich się podjęła była posada jako terapeutka-hipnotyzerka. To tam zebrała swoje pierwsze poważne doświadczenie. Co ciekawe, oprócz tego była również menedżerką jednych z klubów nocnych w Sopocie. W wieku 27 lat została również promotorką federacji KSW Ring Girls.

W wieku 29 lat skończyła pisać swoją pierwszą powieść “365 dni”, jednak została ona wydana dopiero 4 lata później, a więc w roku 2018. To właśnie wydanie tej książki spowodowało ogromny wzrost popularności Blanki w mediach i show-biznesie. Sama powieść została nieoczekiwanym bestsellerem i sprzedała się w  nakładzie ponad 500 tys. sztuk. Jej kolejne dwa tytuły również znalazły się w czołówce najlepiej sprzedających się i poczytnych książek danego roku. W 2019 roku, a więc w wieku 34 lat Blanka została uznana drugim najlepiej zarabiającym autorem książek w Polsce wg tygodnika “Wprost”.

Blanka Lipińska jako synonim współczesnego sukcesu

W obecnych czasach XXI wieku Blanka jest często podawana jako przykład kobiety sukcesu. Nie ma się co dziwić, ponieważ jej kariera jest naprawdę imponująca. Wydaje się jednak, że jej sukces w tej branży jest nieprzypadkowy. W jednym z wywiadów, który udzieliła na łamach “Vivy” powiedziała ona, że pierwszy film pornograficzny obejrzała już w wieku 7 lat. Wydaje się, że od lat młodzieńczych miała one mocne zamiłowanie do tego typu tematyki. W roku 2018 Blanka wystąpiła również w jednym z numerów miesięcznika CKM w rozbieranej sesji zdjęciowej.

Jako jedna z najpopularniejszych autorek XXI wieku w Polsce Blanka może czuć się naprawdę spełniona. Jej bestseller “365 dni” został również zekranizowany w reżyserii Barbary Białowąs. Oto dotychczasowe wydane tytuły Blanki Lipińskiej wraz z wydawnictwem oraz rokiem premiery:

  • “365 dni”, Wydawnictwo Edipresse Polska, Warszawa 2018,
  • “Ten dzień”, Wydawnictwo Edipresse Polska, Warszawa 2018,
  • Kolejne 365 dni“, Wydawnictwo Agora, Warszawa 2019.
Kawa zdjęcie utworzone przez freepic.diller - pl.freepik.com